Strona Główna/ UKOSOWARKI MECHANICZNE/ 1. Ukosowarki blach/ 1.1 Ukosowarki samojezdne blach

Ukosowarki samojezdne przeznaczone do fazowania pod kątem od góry płatów blach. Narzędziem roboczym jest regulowaną pod kątem głowica frezująca z wymiennymi płytkami wielo-krawędziowymi. Poruszają się na wózku (z regulowaną wysokością) pozycjonując się o obrabianą krawędź. Pracują cicho i wydajnie, bez potrzeby nadmiernego wysiłku operatora. Obróbka "na zimno" / bez iskier i przegrzewania materiału, przez co zachowuje on niezmienioną strukturę. Krawędź po ukosowaniu jest gładka i nie wymaga szlifowania. W zależności od rodzaju operacji do dyspozycji jest kilka modeli.

Samojezdna ukosowarko-planowarka MMM450 przeznaczona do ukosowania płatów i pasów blach od spodu oraz od czoła. Napęd pozwala na sprawne przemieszczanie się maszyny wzdłuż ukosowanej krawędzi, bez konieczności montowania szyn prowadzących. Sztywna konstrukcja pozwala na wydajne ukosowanie zarówno od spodu (bez nadmiernych drgań) jak i od czoła, pozostawiając równą krawędź. Regulowana prędkość jazdy ukosowarki pozwala na jej optymalne dostosowanie do warunków tj. rodzaju materiału i wielkości fazy.

Samojezdna ukosowarka MMM500 przeznaczona do ukosowania płatów i pasów blach w szerokim zakresie kąta fazy. Pozwala na wykonywanie zarówno faz o niewielkim kącie - pod spawanie jak również pod dużym kątem - tzw. redukcji, zejść, zgarniaczy. Regulowana zarówno prędkość jazdy jak i obrotowa głowicy fazującej umożliwia dostosowanie zarówno do wielkości fazy jak i rodzaju materiału [w tym trudnych w obróbce twardych stali]. Ukosowarka posiada system automatycznego dostosowania się do krzywizny blachy / nierówności podłoża.