Strona Główna/ AKCESORIA POMOCNICZE W SPAWANIU/ 3. Mierniki Tlenu Resztkowego

Tlen resztkowy czyli pozostały po napełnieniu przestrzeni gazem obojętnym jest niepożądany, gdyż powoduje utlenienie grani spoiny oraz strefy wpływu ciepła na stalach wysokostopowych. Im więcej pozostanie tlenu w mieszance gazu osłonowego, tym większa degradacja strefy spawania.

Aby kontrolować poziom tlenu resztkowego stosuje się mierniki tlenu resztkowego pozwalające z dużą dokładnością określić jego zawartość [ppm - części na milion] Stosowane są przy spawaniu detali, rurociągów i zbiorników o najwyższych wymaganiach procesowych z takich materiałów jak tytan, stal nierdzewna i kwasoodporna czy aluminium. Miernik tlenu resztkowego PRO OX dostępny jest w dwóch wersjach : 100 oraz 100B (możliwość łączenia z komputerem przez Bluetooth do 30m od miejsca pomiaru). Wykorzystywany do pracy bezpośrednio na instalacjach w obiektach i terenie. Są to przenośne mierniki z wbudowaną pompką i akumulatorami wielokrotnego ładowania, kolorowym wyświetlaczem sygnalizującym poziom tlenu (wraz sygnałem dźwiękowym) 

 

 

 


Możliwość zapisywania szeregu odczytów z pomiaru, systemem automatycznej kalibracji, poręczność i czytelność wskazań to zalety mierników PRO OX. Dostarczane są w poręcznej walizce transportowej wraz z niezbędnymi akcesoriami tj. nierdzewną sondą pomiarową z wężem okablowaniem i ładowarką 

Parametr Wartość
Zakres pomiarowy 0,00 - 21,00% tlenu
Dokładność @ 99.995% Ar +/- 0.01%
Czas pomiaru T90 < 15s
Poziom kalibracji 20,9% tlenu z powietrza
Zakres pracy w temperaturze 0 - 50oC
Zakres pracy w wilgotności względnej 0 - 95%
Masa miernika (bez sondy pomiarowej) 1814g
Czas ciągłej pracy baterii 2 godzin
Żywotność sensora 12 miesięcy