Strona Główna/ URZĄDZENIA I AKCESORIA POMOCNICZE W SPAWANIU/ 3. Ostrzałki / szlifierki elektrod TIG

Szlifierki / ostrzałki TIG do właściwego ostrzenia elektrod wolframowych. Szlifierka ostrzałka TIG ostrzy elektrodę wolframową na zadany kąt oraz długość. Do ostrzenia użyta jest specjalna tarcza diamentowa oddzielona od otoczenia. Przez to proces jest bezpieczny dla operatora (nie wdycha on szkodliwych substancji powstających podczas szlifowania elektrod TIG). Specjalny uchwyt do trzymania elektrody pozwala na bezpieczne ostrzenie niezależnie od jej długości.

Ostrzałka TIG powoduje również oszczędność elektrod przez dokładne a więc i niewielkie zbieranie naddatku. Dobrze naostrzona elektroda (wzdłuż swojej osi) dobrze zajarza łuk, przez co proces spawalniczy prowadzony jest prawidłowo. 

 

Ostrzałki elektrod TIG występują jako:

Stacjonarna szlifierka TIG z tarczą diamentową i pracującą w zamkniętej komorze w obecności płynu chłodzącego zapewniającego chłodzenie szlifowanej elektrody i pochłanianie powstających pyłów oraz transportowanie ich do zbiorniczka. Precyzyjnie regulowany kąt (15-180O) ostrzenia pozwala na dostosowanie go do konkretnych potrzeb / zastosowania.

     

Występują w trzech wersjach :

  • Szlifierka elektrod TIG klasyczna : do ostrzenia elektrod wolframowych w przedziale 1,0 - 4,0mm
  • Szlifierka elektrod TIG wzmocniona : do ostrzenia elektrod wolframowych w przedziale 1,0 - 8,0mm
  • Szlifierka elektrod TIG dwufunkcyjna : do ostrzenia elektrod wolframowych oraz ich cięcia na żądaną długość (7-175mm)

Przenośne ostrzałki TIG z tarczą diamentową w suchej komorze, oddzielonej od otoczenia filtrem pochłaniającym pył ze szlifowania. Kąt ostrzenia jest precyzyjnie dostosowywany do konkretnych potrzeb / zastosowania w zakresie 15-180O

Występują w dwóch w wersjach :

  • Przenośna szlifierka elektrod wolframowych TIG z zasilaniem sieciowym 230V
  • Przenośna szlifierka elektrod wolframowych TIG z zasilaniem akumulatorowym